FK Baník Most - SK Rakovník   6 : 2 (3 : 1)

21.04. 2012, 10:15 hodin, Most - TCM Albrechtická

V sobotu 21.4.2012, přivítali mostečtí starší žáci v dalším kole žákovské ligy poslední mužstvo tabulky SK Rakovník.  Na první branku diváci čekali pouze do 4. minuty, kdy se prosadil po centru Valty ve vápně Weinhauer 1:0. Hosté mohli odpovědět v 8. minutě, kdy po laxním přístupu domácích hráčů zahrávali hosté penaltu, kterou ovšem zlikvidoval brankář Stanko. Po této situaci domácí převzali iniciativu a jen díky nepřesné střelbě se  skóre neměnilo. Až v 18. minutě se dokázal prosadit po kombinaci s Valtou Kasal 2:0. Ve 24. minutě se po nacvičeném signálu po rohovém kopu Mikesky dokázal prosadit Dolejší 3:0.  Bohužel domácí toto vedení ukolébalo a již bez tří svých opor Pstronga, Hány, Šebka se nedokázalo již do poločasu brankově prosadit. Naopak hosté z Rakovníka v poslední minutě prvního poločasu dokázali využít příliš volného prostoru a pohodlně snížit stav utkání na poločasových 3:1. Na začátku druhého poločasu byla hra dost neurovnaná a ani jedno mužstvo vážněji branku nedokázalo ohrozit. Ve 42. minutě se domácí dokázali z první vážnější akce radovat z branky, když se nejlépe zorientoval ve vápně Valta a zvýšil vedení domácího Baníku na 4:1. O tři minuty později opět trestuhodně zachybovala mostecká obrana a hosté snížili na 4:2. V následujících minutách zvýšili domácí aktivitu a výsledkem byl pokutový kop v 57. minutě po faulu na pronikajícího Dvořáka. K zahrávání se postavil Dolejší a druhou brankou v utkání zvýšil na 5:2. Ovšem den otevřených dveří v domácí obraně pokračoval i v 60. minutě a pronikajícího hostujícího hráče zastavil jen domácí obránce Mikeska nedovoleně a hosté kopali v utkání již druhý pokutový kop. Ani tentokrát se hosté z branky neradovali a následná rána skončila daleko mimo tyče domácího brankáře Stanka. V závěru utkání už měli domácí hru zcela pod kontrolou a v 69. minutě završil hattrick v utkání Dolejší po pěkné kombinaci dvojice Valta, Dvořák stanovil konečný stav utkání na 6:2.

Branky: 24., 57., 69. Dolejší, 4. Weinhauer, 18. Kasal, 42. Valta

Sestava:

Stanko – Lam, Němec, Mikeska, Svoboda (50. Roža) – Valta, Kasal, Holečka, Weinhauer – Šebek (25. Dvořák), Hána (15. Dolejší)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér: " V tomto utkání jsme zaslouženě vyhráli. V útočné fázi byli aktivní a jen špatným řešením některých situací jsme nevstřelili více branek. Bohužel nemohu být absolutně spokojen s obrannou hrou, kdy jsme vytvořili neuvěřitelné množství obrovských chyb. “