FK Meteor Praha VIII - FK Baník Most   2 : 2 (2 : 1)

7.4. 2012, 13.30 hodin,  Meteor – stadion Štěpničná UMT

V dalším kole žákovské ligy zajížděli k dalšímu utkání mostečtí starší žáci do hlavního města, kde se utkali s mužstvem FK Meteor Praha VIII. Utkání se hrálo na malé UMT, což domácímu mužstvu preferujícímu agresivní a jednoduchý způsob hry velice vyhovovalo. V úvodu utkání byli mostečtí žáci myšlenkami ještě snad v kabině a domácí se pohodlně po hrubé chybě obránce Němce, ujali vedení již ve 4. minutě hry 1:0. Ani tato branka nenastartovala Most k větší aktivitě a hrubými chybami v rozehrávce se domácí dostávali do dalšího zakončení, které naštěstí bylo pro hosty většinou nepřesné. V 19. minutě vytěžili mostečtí z minima maximum, když se po pěkné akci a následném závaru dostal k zakončení Šebek a ranou bez přípravy nedal domácímu brankáři šanci 1:1. Bohužel o čtyři minuty později si mostečtí nepohlídali dlouhý nákop domácích hráčů, a po následných zmatcích si mostecký obránce Němec nešťastně vstřelil vlastní branku a domácí opět vedli 2:1. Do konce poločasu se na hřišti odehrával pouze boj a ani jedno mužstvo si už výraznější šanci nevypracovalo. Tak skončil poločas v poměru 2:1 pro domácí Meteor. Do druhého poločasu šli hostující hráči s odhodláním pokusit se zápas otočit na svoji stranu, přesto to byli domácí, kteří byli v úvodu aktivnější a mostečtí hráči dvakrát odvraceli míč z brankové čáry. Postupem času Most převzal iniciativu a začal být daleko aktivnější. V 53. minutě mostečtí dokázali vyrovnat, když dlouhý nákop brankáře Stanka dokázal využít svým druhým gólem v utkání Šebek a vyrovnal tak na 2:2. Hosté i po této brance zůstali aktivní a chtěli strhnout vítězství na svou stranu. Mostečtí se v této fázi hry snažili kombinací dostat přes obranu domácího mužstva. V 61. minutě si mostecký Baník vypracoval obrovský závar před domácí brankou, ale ani bomba Šebka, která vyprášila jen rukavice domácího brankáře a ani dorážející Holečka míč do sítě domácích nedotlačil. V závěru zápasu mělo hostující mužstvo sice územní převahu, ale větší příležitost si už vypracovat nedokázalo.  A tak si mostečtí hráči připsali bod za remízu v poměru 2:2.

Branky: 19.,53. Šebek

Sestava: Stanko – Roža (15. Holečka), Svoboda, Němec, Mikeska – Lam, Hána, Šebek, Schon (35. Boušek) – Kasal, Valta (45. Weinhauer)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér : „ Toto utkání se mi těžko hodnotí a jsem z výkonu velice zklamaný.  Hodně mě zklamaly individuální výkony některých hráčů. Myslím, že remíza je díky průběhu celého utkání zasloužená.  “