SK Kladno - FK Baník Most   2 : 1 (2 : 0)

14.4. 2012, 10.00 hodin,  Kladno – UMT

V 19. kole žákovské ligy se utkaly v boji o další ligové body, mužstva SK Kladno a FK Baník Most. Na začátku utkání, se hra přelévala od vápna k vápnu a obě mužstva  zkoušela ohrozit branku z větší vzdálenosti. A tak v úvodu utkání moc vzruchu před oběma brankami k vidění nebylo. Po úvodním oťukávání se ve 12. minutě uvolnil domácí hráč na pravém křídle přes obránce Svobodu a následným centrem našel trestuhodně nepokrytého nabíhajícího hráče a domácí se pohodlně ujali vedení 1:0. Tato branka zapůsobila na mostecké hráče jako studená sprcha a hráči Kladna byli v této fázi hry aktivnějším mužstvem. V obrovské šanci se domácí ocitli v 16. minutě, kdy domácí hráč přešel přes tři bránicí hráče Mostu až k brankáři Stankovi, který skvělým zákrokem v tuto chvíli svůj tým podržel. V závěru poločasu se mostečtí nechtěli smířit s nepříznivým stavem utkání a zatlačili domácí před svoji branku. Obrovská šance na vyrovnání se naskytla mosteckému Baníku ve 25. minutě, kdy po hrubé chybě domácích stoperů postupoval sám na brankáře útočník Šebek, bohužel pro hosty napálil jen nohy domácího brankáře. Tři minuty před poločasem podnikli domácí rychlý brejk a po následném centru do vápna šel do souboje domácí útočník a brankář Stanko. Po následném souboji ukázal hlavní rozhodčí na značku pokutového kopu a domácí touto možností nepohrdli a zvýšili své vedení na 2:0. V poslední minutě se do šance dostal ještě mostecký Šebek, po individuálním uvolnění bohužel nezakončil přesně. A tak skončil první poločas vítězstvím domácího mužstva 2:0. Chvíli po začátku druhého poločasu se v náznaku šance ocitli domácí hráči, ale brankář Stanko byl pozorný.  Po této šanci se ani jedno mužstvo nemohlo dostat přes pozorné obrany ke kloudnému zakončení. To se povedlo až ve 47. minutě, kdy hráči Mostu zahrávali rohový kop a po skrumáži před domácí brankou si míč srazili hráči Kladna do vlastní sítě 2:1. Po této brance se hosté sice snažili o vyrovnání, ale svými nepřesnostmi ve finální části se sami připravovali lehce o míče. Domácí se snažili hrozit z brejkových situací do otevřené obrany mosteckého mužstva. V 63. minutě se domácím jeden takový brejk povedl a útok domácích zastavil až obránce Svoboda nedovoleně na hranici velkého vápna a domácí dostali možnost zahrávat v zápase druhý pokutový kop. Tuto možnost na zvýšení stavu domácí nevyužili a tak se stav pár minut před koncem neměnil. V závěru utkání už hra byla dost nervózní a diváci se už žádné větší příležitosti nedočkali a tak si domácí po závěrečném hvizdu můžou připsat tři body za vítězství v poměru 2:1.

Branky: 47. vlastní

Sestava: Stanko – Svoboda, Němec, Mikeska, Rác (4. Dolejší) – Lam (55. Vysoudil), Kasal, Hána, Holečka (50. Valta) – Šebek,  Weinhauer, (55. Dvořák)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér:  „ V tomto utkání mne kluci opět zklamali a někteří hráči se bohužel jen utkání zúčastnili, bez většího zapálení pro hru a týmovou spolupráci.  Vše se odráží od tréninkové přípravy a hráči by si už v 15 letech měli uvědomovat jaký přístup volit u týmového sportu a k tomu začít přistupovat. “