FK Teplice – FK Baník Most   2 : 1 (2 : 0)

25.3. 2012, 10.15 hodin, Bystřany

K dalšímu ligovému utkání zajížděli mostečtí starší žáci do Teplic, kde se střetli v derby s domácím mužstvem FK Teplice. V úvodu utkání se domácí snažili o aktivní hru a ve 3. minutě po chybě mosteckého stopera, se objevil v obrovské šanci domácí útočník. Jeho následný pokus reflexivně zlikvidoval mostecký brankář Stanko. Domácí hráči po této šanci naráželi na dobře organizovanou obranu Mostu a branku hostujícího mužstva ohrožovali jen z dostatečné vzdálenosti od mostecké branky. Mostečtí žáci sázeli na rychlé protiútoky, kterým chyběla větší přesnost ve finální části. První branka padla z nenápadné akce domácích ve 20. minutě, kdy zaspala mostecká obrana s brankářem a domácí Teplice se pohodlně ujali vedení 1:0. Po této brance narostla domácím křídla a nadále se tlačili před mosteckou branku. V obrovské šanci se domácí ocitli ve 26. minutě, kdy domácí hráč přestřelil ze dvou metrů již prázdnou branku. Dvě minuty před poločasem se domácí dočkali druhé branky, když darovali mostečtí hráči příliš volného prostoru domácímu hráči a ten ranou na zadní tyč nedal sebemenší šanci mosteckému brankáři a domácí tak odcházeli do kabin s dvoubrankovým vedením 2:0. Druhý poločas začal šancí domácího mužstva, kterou naštěstí pro mostecké hráče nedokázali domácí proměnit. A tak udeřilo na druhé straně. Ve 40. minutě se důrazný Šebek dostal až k zakončení. Domácí brankář tento pokus dokázal vyrazit jen před nohy dobíhajícího Lama, který snížil na rozdíl jedné branky 2:1. Mostečtí cítili šanci na zvrat v utkání a další šance se jim naskytla ve 45. minutě, když mostečtí zahrávali po faulu na Šebka, přímý volný kop. K zahrávání se postavil mostecký Dolejší a jeho následný pokus dokázali domácí hráči těsně před domácím brankářem odvrátit jen na rohový kop. Po této situaci se ve dvou šancích objevili domácí hráči, ale ani z jedné z nich nedokázali dostat míč za záda mosteckého brankáře. V závěru utkání už mostečtí naráželi na pozornou obranu domácích a hra se v závěru odehrávala většinou ve středu hřiště a tak si po závěrečném hvizdu rozhodčího mohli domácí hráči po boji připsat další tři body do ligové tabulky za vítězství v poměru 2:1.

Branka: 40.Lam

Sestava: Stanko – Svoboda, Němec, Pstrong, Roža  – Lam, Mikeska (65. Valta), Lam, Šebek, Hána, Dolejší - Kasal

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér:  „V dnešním utkání sice domácí splnili roli favorita, ale jsem rád, že kluci nedarovali domácím výhru zadarmo a domácí se na výhru museli hodně nadřít.  V našem výkonu mi chyběla větší kvalita a i odvaha v útočné fázi.“