FK Baník Most - FK Baník Sokolov   2 : 3 (1 : 1)

01.10. 2011 Most – stadion Josefa Masopusta

V 8. kole žákovské ligy se utkaly dva Baníky a to domácí mostecký proti  sokolovskému. Od začátku utkání, se hra přelévala od vápna k vápnu a obě mužstva  zkoušela ohrozit branku z větší vzdálenosti. A tak v úvodu utkání moc vzruchu před oběma brankami k vidění nebylo. Ve 24. minutě se uvolnil ve středu hřiště Kasal a ranou z 25 metrů doslova vymetl šibenici sokolovské branky a Most se ujal vedení 1:0. Tato branka jako by ukolébala mostecké hráče a sokolovští zvýšenou aktivitou přitlačili mostecké hráče na svoji polovinu. Tento tlak začal přinášet i obrovské šance pro hostující mužstvo. Nejprve ve 28. minutě zmařil skvělým zákrokem samostatný únik sokolovského hráče domácí brankář Kešner. Bohužel si z toho domácí hráči ponaučení nevzali. Ve 30. minutě sokolovští vyrovnali po ideální přihrávce za obranu a následném přehozením domácího brankáře. Chvíli před poločasem se musel ještě jednou vytáhnout domácí brankář,  který zneškodnil ještě jednu nebezpečnou střelu hostujícího mužstva.  A tak skončil první poločas smírně 1:1. Chvíli po začátku druhého poločasu se v obrovské šanci ocitli domácí hráči, když se prodral po levé straně Mikeska, který následnou přihrávkou vybídl ke skórování své spoluhráče. Bohužel domácí hráči nebyli ve vápně dostatečně důrazní a s touto situací si hosté poradili. Tuto zmařenou šanci dokázali hosté potrestat o chvíli později. Ve 42. minutě hostující hráč prokázal svoji rychlost, když se doslova přehnal přes domácí hráče až před domácího brankáře a střelou kolem nohou strhl vedení na hostující stranu 1:2. Další rána pro domácí přišla ve 45. minutě, kdy domácí hráči příliš dlouho otáleli s rozehrávkou  a přílišným pasivním bráněním umožnili hostujícímu celku potřetí skórovat 1:3.  Domácí celek vysunul hru na tři útočníky s pokusem o zdramatizování utkání.  To se povedlo v 55. minutě, kdy překvapil hostujícího brankáře střelou z 30 metrů Dolejší a snížil stav utkání na 2:3. Domácí hráči se snažili o vyrovnání a hostující mužstvo zase zlobilo z rychlých protiútoků a tak v této fázi utkání byla vidět hra nahoru dolu. Snaha domácího mužstva mohla přinést ovoce v poslední minutě, kdy dostal ideální míč za obranu útočník Šebek, který se ocitl sám před brankářem, ale v 100% šanci selhal a tak si hosté po závěrečném hvizdu můžou připsat tři body za vítězství v poměru 2:3.

Branky: 24.Kasal, 55.Dolejší

Sestava: Kešner – Němec, Roža (63. Svoboda), Pstrong, Sommer (40. Dvořák, 60. Valta), – Lam, Kasal, Dolejší , Mikeska (55. Weinhauer) - Šebek,  Holečka (55. Šulta)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér :  „ V tomto utkání ukázal Sokolov svoji sílu a musím uznat, že hosté v tomto utkání si o ten gól zvítězit zasloužili. Hosté byli lepší na míči a dokázali si vytvořit dnes více šancí než my.  Vše se odráží od tréninkové přípravy se kterou v tomto týdnu nejsem spokojen a hráči si musí hodně rychle uvědomit za jaký hrají klub a jakou soutěž a k tomu začít přistupovat. “