FK Baník Most - FK Meteor Praha VIII   3 : 1 (1 : 0)

10.09. 2011 Most – stadion Josefa Masopusta

V podzimním čtvrtém kole se v žákovské lize střety celky domácího Baníku Most a hostujícího Meteoru Praha. Domácí se snažili od úvodních minut hrát aktivně, kde naráželi na hodně zhuštěnou obranu hostujícího mužstva. K prvnímu vážnějšímu momentu došlo hned v první minutě, kdy se do zakončení dostal aktivní Lam, který jen těsně minul hostující branku. Hosté se snažili využívat každé možnosti k nebezpečnému brejku a parkrát bylo doslova horko před mosteckou brankou. V 9. minutě se po samostatné akci dokázal prosadit mostecký Šebek, který s přehledem otevřel skóre utkání 1:0. V největší šanci hostujícího mužstva prvního poločasu se hráči pražského Meteoru ocitli v 17. minutě, když hostující hráč pouze orazítkoval břevno mostecké branky. V závěru poločasu se už začala více projevovat aktivita mosteckého mužstva. Bohužel ani jeden z pokusů v brance hostí neskončil a tak první poločas byl ukončen hubeným vítězstvím domácího mužstva v poměru 1:0. Do druhého poločasu vlétl mostecký Baník náporem, jehož vyústěním byla druhá branka opět v podání mosteckého Šebka 2:0. Po této brance jako by se hostující mužstvo nechtělo smířit s tímto stavem a větší aktivitou nutili domácí k zbytečným chybám. V 39. minutě došlo k obrovskému nedorozumění mezi domácím brankářem Kešnerem a obráncem Svobodou, kteří vytvořili neuvěřitelnou malou domů. Z následného nepřímého kopu snížili hosté na rozdíl jedné branky 2:1. Mosteckým chvilku sice trvalo, než se oklepali z této branky, ale postupem času začali ovládat hru. V 51. minutě mostecký Svoboda ideálně vyslal do samostatného úniku Šebka, který s přehledem zvýšil vedení opět o dvě branky a završil svůj hattrick v tomto utkání 3:1. Po této brance se již hrálo jen na jednu branku, bohužel domácí v závěru zápasu zcela selhali v zakončení, kdy doslova zahodili tři 100% šance. A tak po závěrečném hvizdu se mohli mostečtí radovat z vítězství v poměru 3:1.

Branky: 9., 37., 51. Šebek

Sestava: Klejna (35. Kešner) – Sommer (30. Němec), Roža, Pstrong, Svoboda (58. Rác) – Lam, Kasal, Holečka (63. Šulta), Mikeska – Šebek, Weinhauer (45. Dvořák).

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér : „V tomto utkání jako bychom nemohli dlouho chytit zápasové tempo hry a s prvním poločasem nemohu být spokojen. V druhém poločase jsme postupně hru zjednodušili a tím i zrychlili a jen škoda, že jsme v závěru z dalších šancí nepřidali nějaké branky.“