FC Karlovy Vary - FK Baník Most   1 : 7 (1 : 5)

20.08. 2011 Karlovy Vary - Drahovice

K prvnímu utkání žákovské ligy zajížděli mostečtí A žáci do Karlových Varů, kde se střetli s místním 1. FC. Od úvodních minut chtěli hrát mostečtí aktivně s vysunutým presingem. Tento způsob hry přinášel od začátku utkání zajímavé brankové příležitosti. Diváci nemuseli na první branku dlouho čekat, to v 6. a 8. minutě ukázal svoji rychlost a klid v zakončení mostecký Šebek a hosté z Mostu rázem vedli 0:2. Přes tento slibný začátek utkání se hosté nevyvarovali spousty chyb při obsazování prostoru a přesnosti přihrávek. Těchto chyb dokázali domácí využít, vstřelit branku a snížit ve 13. minutě na rozdíl jedné branky 1:2. Po této brance opět převzali iniciativu hosté a svůj tlak dokázali proměnit v 18.minutě, kdy se nejlépe ve vápně domácích zorientoval Valta, který pěknou ranou orazítkoval pouze břevno a pro dorážejícího Šebka už nebyl problém dopravit míč po třetí do sítě 1:3. Ve 20. minutě obraně opět utekl Šebek, který následně vybídl ke skórování ještě nabíhajícího Mikesku a ten do prázdné branky zvýšil náskok hostí už o tři branky 1:4. Konečný účet prvního poločasu obstaral Lam, kterého ke skórování vybídl ideální přihrávkou Kasal 1:5. Druhý poločas už měli mostečtí stálou převahu a Karlovarští se do zakončení téměř nedostávali. A tak zůstalo jen otázkou, na jakém skóre se zápas zastaví. Mostečtí hráči se i přes stálou převahu dlouho nedokázali gólově prosadit. Až v 51. minutě unikl po křídle Šebek, který následným centrem našel volného Dvořáka, který se dokázal tváří tvář domácímu brankáři prosadit 1:6. Sedmou branku přidal po individuální akci, a svou čtvrtou v utkání, v 59. minutě Šebek. Ten dokázal obelstít jak obránce tak i brankáře a střelou do prázdné branky upravit skóre utkání na 1:7. V závěru zápasu i přes slibné další šance už mostečtí hráči další branku nepřidali a tak konečný stav utkání se zastavil na 1:7. Po závěrečném hvizdu se tak mohli mostečtí radovat z vysoké výhry a zisku prvních třech bodů v novém ročníku žákovské ligy.

Branky: 6., 13., 18., 59. Šebek, 20. Mikeska, 31. Lam, 51. Dvořák.

Sestava: Klejna – Sommer (30. Němec), Roža, Pstrong, Svoboda (30. Rác) (45. Weinhauer) – Lam, Kasal (55. Šulta), Holečka, Mikeska – Šebek, Valta (45. Dvořák).

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér : „I přes jednoznačný výsledek, jsem byl nespokojen určitými pasážemi utkání. Kde nám chyběl rychlejší a přesnější přechod z obranné do útočné fáze hry. Těmto činnostem se i nadále budeme věnovat v TJ. I přes tyto naše individuální nedostatky, jsme po většinu zápasu v utkání dominovali a zaslouženě vysoko vyhráli. Pevně věřím že naše výkonnost bude mít stoupající tendenci.“