FK Junior Děčín - FK Baník Most   3 : 4 (0 : 1)

03.09. 2011 Děčín – hřiště Máchovka

K dalšímu mistrovskému utkání, zajížděli žáci Baníku Most do Děčína, kde se střetli s místní Juniorem. Od začátku zápasu se spíše bojovalo a tak moc pěkných akcí k vidění nebylo. Až v 11. minutě se mosteckým hráčům podařila pěkná akce, kdy se uvolnil Valta přes bránícího hráče i brankáře, ale míč už z úhlu, bohužel pro hosty, do sítě dopravit nedokázal. Domácí se dostali do první šance ve 14. minutě, kdy musel hosty nadvakrát zachraňovat brankář Kešner. O dvě minuty později stálo štěstí na straně hostujícího Mostu, když domácí hráč po rohovém kopu netrefil zývající prázdnou branku. Most odpověděl nejlepším možný způsobem, když v 19. minutě putoval míč po ose Pstrong, Svoboda Mikeska a Holečka, který tvaří tvář domácímu brankáři otevřel ze šestnáctky skóre utkání 0:1. Bohužel se hosté ani po této brance neprobudili z herní letargie a domácí celek tak v závěru prvního poločasu přitlačil hosty k jejich brance. Naštěstí mostecký brankář si se všemi domácími pokusy dokázal poradit a tak se šlo do kabin za stavu 0:1 pro mostecký Baník. Začátek druhého poločasu vyšel hostům perfektně, když po odehraných třech minutách druhého poločasu se dokázal prosadit mostecký útočník Šebek a zvýšil vedení svého mužstva na rozdíl dvou branek 0:2. Domácí celek svoji kůži ovšem nechtěl dát zadarmo a zvýšenou agresivitou nutil mostecké hráče k chybám. V 41. minutě vyrobil obrovskou chybu mostecký Kasal a domácí tuto chybu dokonale využili a snížili stav utkání na 1:2. O pouhé tři minuty později to bylo opět o dvě branky když se dokázal prosadit střelou ze střední vzdálenosti mostecký Mikeska, který upravil stav utkání na 1:3. Branková přestřelka druhého poločasu pokračovala i nadále. Domácí Junior dokázal dokonale využívat spousty chyb Mostu v tomto utkání a po dvou neuvěřitelných chybách mosteckých hráčů dokonce deset minut před koncem vyrovnat na 3:3. V závěru zápasu se přeci jen hosté s tímto stavem nechtěli nechat smířit a v 67. minutě se prodral do šestnáctky mostecký Lam, který dokonalou přihrávkou vybídl ke skórování mosteckého Šebka, který druhou brankou v utkání zajistil Mostu vedení v poměru 3:4. V závěru zápasu i přes snahu domácího mužstva se už stav utkání nezměnil a tak si může mostecký Baník připsat do tabulky další tři body za vítězství 3:4 na půdě Děčína.

Branky: 38., 67. Šebek, 19. Holečka, 46. Mikeska

Sestava: Kešner (35. Klejna) – Sommer (60. Weinhauer), Roža, Pstrong, Svoboda (50. Němec) – Lam, Kasal (69 Rác), Holečka, Mikeska – Šebek, Valta (30. Dvořák, 60. Šulta).

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér : „ Po dobrém výkonu s Teplicemi si zřejmě kluci mysleli že se Děčín porazí sám. Dnes nám absolutně chyběl větší pohyb jak s míčem tak i bez míče a dnes nemohu být s hrou absolutně spokojen. Věřím, že se z tohoto utkání kluci dostatečně poučí. Domácí kteří nechtěli dát svoji kůži zadarmo nám dnes cestu k vítězství hodně zkomplikovali.