FK Baník Most - FK Junior Děčín   3 : 1 (1 : 0)

31.3. 2012,10.15 hod., Most – TCM Albrechtická

V 17. kole žákovské ligy přivítali mostečtí žáci děčínský Junior. Domácímu Baníku vyšel úvod zápasu náramně, když už po 45 sekundách hry vedli 1:0. Celou akci začal perfektním centrem Šebek, který našel nabíhajícího Rožu, jehož střelu dokázal hostující brankář vyrazit jen před nohy dobíhajícího Kasala, pro kterého nebyl problém dorazit míč do prázdně branky. O dvě minuty později se po centru Šebka a následné skrumáži dostal míč na šestnáctku k nohám dobíhajícího Roži, jehož následná dělovka jen těsně minula branku hostujícího mužstva. Po této situaci domácí značně polevili a hosté dokázali hru vyrovnat. V dalších minutách se hra odehrávala spíše ve středu hřiště a ani jedno z mužstev se nedokázalo kloudnou akcí dostat k pořádnému zakončení. Domácím hráčům nevycházel vůbec přechod do útočné fáze hry. Chyběla přesná a včasná finální přihrávka, a tak skončil poločas hubeným vítězstvím domácího mužstva. Ani úvod druhého poločasu nepřinesl ve hře zlepšení a k vidění byl vidět místo fotbalu boj o každý metr hřiště. Domácím hráčům v této fázi hry chyběl pohyb bez míče a jakákoliv herní myšlenka.  A tak hosté tuto lehkovážnost domácích mohli potrestat v 50 minutě, když se mohli dočkat vyrovnání po rohovém kopu a následných zmatcích v pokutovém území. Naštěstí dokázali mostečtí na brankové čáře nebezpečí odvrátit. Tato šance jako by domácí nastartovala k větší aktivitě. V 55. minutě se dostal na hřiště střídající Dolejší a tento hráč dal do hry domácího mužstva konečně více kvality. Toto střídání se nakonec ukázalo jako velmi zdařilé. V 57. minutě se dokázal uvolnit právě střídající Dolejší přes dva bránící hráče a následným centrem našel nabíhajícího Svobodu, který nedal hostujícímu brankáři šanci a domácí vedli 2:0. V 63. minutě po faulu na pronikajícího Hánu, dostali mostečtí možnost k zahrávání přímého volného kopu. K míči se postavil Mikeska a jeho pokus zastavilo jen břevno hostující branky a dobíhající Dolejší pohodlně zvýšil vedení na 3:0.  O tři minuty později se dokázali dočkat i hostující hráči, když si na rohový kop nejvýše naskočil hostující hráč a z 5 metrů nekompromisně zavěsil 3:1. V závěru utkání se domácí dočkali ještě jedné šance, kdy milimetrovou přihrávkou Dolejší vyslal do úniku Šebka, který ovšem nechal vyniknout hostujícího brankáře. Po závěrečném hvizdu mohli být domácí rádi za zisk tří bodů, ale určitě nemohou být spokojeni s předvedenou hrou.

Branky: 1.Kasal, 57.Svoboda, 63. Dolejší

Sestava: Stanko  – Svoboda, Němec, Pstrong, Roža – Lam, Mikeska (63. Dvořák), Hána, Kasal (57. Holečka) – Šebek,  Valta (35. Weinhauer, 55. Dolejší)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér:  „ Mohu být spokojen jen ze ziskem tří bodů, ale ne s předvedenou hrou. I přes konečnou výhru jsme předvedli herně slabý výkon. Téměř po celou dobu utkání se nám nedařila kombinace a v naší hře jsem viděl velké množství nevynucených ztrát. “