FK Baník Most - FK Dukla Praha   0 : 1 (0 : 0)

15.10. 2011 Most - TCM Albrechtická

V 10. kole žákovské ligy přivítali mostečtí žáci pražskou Duklu. Mostečtí hráči se snažili od úvodního hvizdu hrát aktivně a napadali hráče Dukly hluboko na jejich polovině. Hosté pečlivě bránili a snažili se každou vhodnou možnost využít k rychlému brejku. A tak se od úvodního hvizdu hrál svižný fotbal s rychlým přeléváním na obě strany. První obrovskou šanci si vypracovalo hostující mužstvo a to v 18. minutě, kdy se po závaru vyznamenal domácí brankář Klejna. Postupem času mostečtí svého soupeře přitlačili na jeho polovinu a začali si vytvářet i brankové příležitosti. V obrovské šanci se ocitl domácí Lam v 25. minutě. To když se ocitl po centru z levé strany zcela osamocen ve vápně, bohužel jeho následná střela se mezi tyče nevešla. V další obrovské šanci se domácí hráči ocitli ve 27. minutě, kdy po rohovém kopu neudržel hostující brankář míč a po následném závaru se ho ani nadvakrát nepodařilo domácím hráčům překonat. A tak skončil poločas bezbrankovou remízou. Druhý poločas začal slibnou příležitostí hostujícího mužstva, se kterou si dokázal brankář Kešner poradit. Po této příležitosti převzali iniciativu opět domácí. Kteří se tlačili častěji před branku hostujícího mužstva. Největší příležitost ke skórování si mostečtí vypracovali v 50. minutě. To se dokázal uvolnit přes dva bránicí hráče domácí Šebek,  který následnou přihrávkou vybídl k zakončení nabíhajícího Hánu, ale ten z 5 metrů trefil jen nohy hostujícího brankáře. Po této příležitosti začala hra domácích být dost nervózní a neurovnaná. Toho začala Dukla využívat k častějším atakům mostecké branky a po jednom závaru dokonce v 58. minutě zachránilo mostecké hráče břevno. Z této příležitosti si bohužel domácí hráči ponaučení nevzali a v 66. minutě, po hrubé chybě mostecké obrany a následném závaru vstřelili hosté vedoucí branku utkání 0:1. V závěru zápasu se domácí snažili o vyrovnání, ale bohužel ani dvě standardní situace ke gólu nevedly a tak se po závěrečném hvizdu radovali z těsného vítězství hosté z Julisky.

Sestava: Klejna (35. Kešner) – Němec, Roža, Pstrong, Mikeska  – Lam, Dolejší (52. Svoboda), Hána, Kasal – Šebek,  Valta (35. Holečka)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér   : „ Dnes se hrál vyrovnaný zápas, ale bohužel hosté se na rozdíl od nás dokázali gólově prosadit. Opět pro mne velké zklamání z výkonu některých hráčů.  “