FK Dukla Praha - FK Baník Most   1 : 4 (1 : 0)

12.5. 2012, 10.15 hodin,  Praha – Ruzyně

V rámci 23. kola zajížděli žáci Baníku Most do hlavního města, kde se utkali o další ligové body s Duklou Praha. Po úvodním seznamování následně přitlačili mostečtí svého soupeře na jeho polovinu a rychlým napadáním nepouštěli soupeře téměř k vlastní brance. Velice aktivní mostečtí hráči si vypracovali první obrovskou šanci po deseti minutách hry, kdy po skrumáži před domácí brankou nedokázali hostující hráči prostřelit hradbu těl. O pět minut později se ve slibné šanci po rychlém protiútoku objevil mostecký Lam. Jeho následná rána jen těsně minula branku domácích. V 19. minutě získali mostečtí míč na půlce a po rychlé kombinaci dvojice Hána, Kasal se druhý jmenovaný objevil sám před brankářem, který skvělým zákrokem podržel domácí mužstvo. O dvě minuty později se naklonilo i štěstí na stranu domácích, kdy Holečka po centru Hány nastřelil pouze břevno. Ve 25. minutě šli dva mostečtí hráči na jediného obránce, následnou přihrávkou vybídl ke skoróvání Lam, Hánu, ale i jeho pokus jen těsně minul tři tyče domácí svatyně. Mostečtí mohli těchto šancí litovat ve 31. minutě, když domácí ukázali efektivitu v zakončení a z ojedinělé šance v prvním poločase dokázali ránou z 18. metrů otevřít skóre utkání 1:0.  S tímto stavem se šlo i do kabin. Druhý poločas začal opatrně a hostující hráči zřejmě ještě opařeni úvodní brankou vytvořili ve 40. minutě hrubku v rozehrávce, kterou včasným vyběhnutím napravil brankář Stanko. Ve 42. minutě se dokázal uvolnit přes bránícího hráče Hána a jeho následný pokus vyrazil jen brankář před opuštěnou branku před dobíhajícího Dvořáka, který ovšem netrefil prázdnou branku domácích. Hosté ovšem zůstali téměř ve vápně domácích a po obrovském závaru se míč odrazil na vápno k volnému Kasalovi, který trefil horní růžek domácí branky a vyrovnal tak na 1:1. Ve 47. minutě se na rohu šestnáctky uvolnil Hána a následný pokus po chybě domácího brankáře, k překvapení všech, skončil v síti domácích a hosté dokonale otočili stav utkání na 1:2.  Domácí se nechtěli s následným stavem smířit a častěji se začali tlačit na polovinu hostujícího Mostu, kde ovšem naráželi na dobře zformovanou obranu a do zakončení se dostávali jen sporadicky. Naopak se snahou vyrovnat začali stále více otevírat hru a brejky Mostu byly daleko nebezpečnější. Největší šanci na vyrovnání se domácím naskytla v 60. minutě, kdy nedorozumění mezi brankářem Stankem a Valtou nedokázali naštěstí pro hosty domácí potrestat. V 65. minutě se Mostu naskytla možnost rychlého protiútoku a dvojice Hána Dolejší si s touto situací dokázala náramně poradit a Dolejší dělovkou po ideální přihrávce Hány přidal třetí branku Mostu 1:3. V závěru zápasu si hosté již vedení bezpečně hlídali a dokázali přidat ještě jednu branku a to v 68. minutě, kdy se trefil podruhé v utkání Hána a stanovil tak konečný stav utkání na 1:4. Po závěrečném hvizdu si tak mohli mostečtí žáci připsat po kvalitním výkonu další tři body do ligové tabulky.

Branky: 47., 68. Hána, 43. Kasal, 65. Dolejší

Sestava: Stanko (65. Kešner) – Svoboda (60. Rác), Němec, Šebek, Valta (68. Roža) – Kasal, Mikeska, Lam, Holečka (48. Weinhauer) – Hána, Dvořák (48. Dolejší)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér: „ V tomto utkání kluci podali velmi kvalitní výkon a naše vítězství je zcela zasloužené. Škoda jen, že jsme nepřidali i další branky, hlavně v prvním poločase jsme si dokázali vypracovat dost příležitostí. “