FK Admira Praha - FK Baník Most   4 : 1 (2 : 1)

22.10. 2011 Praha 8

V další kole žákovské ligy zajížděli k dalšímu utkání mostečtí starší žáci do hlavního města, kde se utkali z mužstvem FK Admira Praha. Utkání se hrálo na velmi malé UMT, což domácímu mužstvu preferující agresivní způsob hry velice vyhovovalo. Mostečtí museli soupeřit nejen s domácím mužstvem, ale i s nepřízni rozhodčích, kteří se rozhodli, že domácím v utkání hodně pomohou. Těmito faktory byl poznamenám i začátek utkání, kdy domácí mužstvo zahrávalo několik standardních situací, které mostečtí hráči s vypětím všech sil ještě dokázali ubránit. První branka padla v 10. minutě, kdy si mostečtí nepohlídali dlouhý nákop domácích hráčů, kteří tuto šanci dokázali využít k vedoucí brance 1:0. Hostující mužstvo se s tímto stavem nechtělo smířit a snažili kombinační hrou dostat domácí mužstvo pod tlak. Zvýšená aktivita přinesla mosteckým hráčům vyrovnání v 26. minutě, kdy ideální míč za obranu zužitkoval mostecký Kasal. Bohužel dvě minuty před poločasem po hrubé chybě a malému důrazu v malém vápně se dokázali opět prosadit domácí hráči, kteří strhli vedení opět na svoji stranu 2:1. Do druhého poločasu šli hostující hráči s odhodláním pokusit se zápas otočit na svoji stranu. Toto odhodlání ukončili domácí hráči po třech minutách s velkou pomocí rozhodčích a vstřelili branku ze třímetrového ofsajdu !!! čímž zvýšili své vedení na 3:1. Po této brance se už mostečtí hráči  začali více věnovat debatám než samotné hře, což domácím zcela vyhovovalo. A když už se dostali hostující hráči za domácí obraný val, podržel domácí tým jejich brankář, který vytáhl dva excelentní zákroky proti střelám mosteckého Šebka. Domácí odpověděli čtvrtou brankou, kdy se prosadili po rohovém kopu a upravili na hrozivých 4:1. V závěru zápasu mělo hostující mužstvo sice územní převahu, ale zkorigovat výsledek se jim už nepodařilo. A tak si mostečtí hráči připsali nepříjemnou prohru v poměru 4:1.

Branka: 26. Kasal

Sestava: Kešner (50. Klejna) – Svoboda (40. Němec), Roža (58. Rác), Pstrong, Mikeska (55. Weinhauer) – Lam, Hána (58. Dvořák), Dolejší,  Holečka (50. Valta) – Šebek, Kasal.

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér :  „ Toto utkání se mi těžko hodnotí. Kluci určitě nepodali dobrý výkon a stále je hodně věcí na kterých je potřeba pracovat, ale proč musí některá mužstva na mládežnické úrovni udělat pro vítězství víc než jen připravit družstvo po sportovní stránce nedokážu pochopit.“