FK Baník Most – FK Admira Praha   5 : 1 (3 : 0)

19.5. 2012, 10.15 hodin,  Most – Stadion Josefa Masopusta

V dalším mistrovském utkání jarní části žákovské Seznam ligy, se střetly týmy Baníku Most a Admiry Praha. Na začátku utkaní přitlačili mostečtí svého soupeře na jeho polovinu a rychlým napadáním nepouštěli soupeře téměř k vlastní brance. Výsledkem tohoto tlaku byla vstřelená branka již ve 3. minutě, kdy se po centru Lama trefil Dolejší 1:0. Po této brance se hra na pár minut vyrovnala a k vidění byla spousta nepřesností na obou stranách. Zhruba od 10. minuty vzali plně otěže utkání do svých rukou domácí a přitlačili soupeře na jeho polovinu. Velice aktivní domácí dokázali přidat druhou branku v 17. minutě, kdy po milimetrové přihrávce Mikesky se trefil Lam 2:0. O minutu později po pěkné kombinaci trojice Hána, Lam, Dolejší, posledně jmenovaný trefil hlavou břevno hostující branky. V 21. minutě se po individuální akci dostal k zakončení Kasal, jehož následná rána jen těsně minula branku pražské Admiry. Ve 23. minutě se mostečtí radovali z třetí branky, když se po přihrávce Dolejšího trefil podruhé v utkání Lam 3:0. Ve 25. minutě se uvolnil ve středu hřiště Mikeska a následnou dělovkou jen orazítkoval břevno hostující branky. Největší šanci prvního poločasu si hosté připravili ve 30. minutě, kdy po chybě mostecké obrany postupoval sám na brankáře hostující hráč. Tento hráč ovšem nechal vyniknout domácího brankáře Stanka, který bravurním zákrokem dokázal svůj tým podržet. V poslední šanci prvního poločasu se objevil mostecký Hána,  když se objevil ve 33. minutě zcela sám před hostujícím brankářem, jeho následná rána bez přípravy ovšem skončila těsně nad. Do kabin se tak šlo za stavu 3:0 ve prospěch mosteckého Baníku, když si domácí vypracovali v prvním poločase obrovský tlak a po prvním poločase byl poměr střel 11:3 ve prospěch domácího mužstva.  Druhý poločas začal šancí hostujícího mužstva. Brankář Kešner, který vystřídal Stanka byl pozorný a v časným vyběhnutím pod nohy hostujícího hráče dokázal šanci zneškodnit. Domácí odpověděli ve 42. minutě, kdy se na hranici velkého vápna dokázal uvolnit domácí Hána a ranou do horního růžku nedal sebemenší šanci hostujícímu brankáři 4:0. Tlak domácích pokračoval i v dalších minutách a ve 45. minutě Dolejší střelou jen těsně vedle vystrašil hostující hráče. V 56. minutě postupoval sám na brankáře mostecký Hána, jeho následná střela na zadní tyč jen o milimetry minula branku. V 57. minutě centroval mostecký Rác míč do vápna, kde ho na zadní tyči sklepl Holečka na Kasala, který přidal pátou branku mosteckého celku 5:0.  Až za tohoto vedení už koncentrace domácího mužstva polevila a v 60. minutě hosté dokázali snížit po špatném vyběhnutí brankáře Kešnera 5:1. V závěru zápasu za tohoto stavu a i díky velkému teplu už tempo uvadlo a zápas se už jen dohrával. Přesto si domácí dokázali vypracovat ještě jednu obrovskou šanci a to v 64. minutě, když po individuální akci trefil Šebek břevno pražského mužstva.  Po závěrečném hvizdu se mohli domácí hráči radovat s fanclubem mosteckého celku, který připravili domácím zajímavou kulisu na Masopustově stadiónu a domácí hráči si tak po kvalitním výkonu připsali další tři body do ligové tabulky.

Branky: 3. Dolejší, 17., 23. Lam, 42. Hána, 57. Kasal

Sestava: Stanko (35. Kešner) – Svoboda (47. Rác), Němec, Šebek, Valta (47. Weinhauer) – Kasal, Mikeska, Lam, Dvořák (35. Holečka) – Dolejší, Hána

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér: „ Naše vítězství je zcela zasloužené a naše hra měla kvalitu. Svého soupeře jsme po většinu utkání jednoznačně přehrávali. Jsem rád, že jsme dokázali zopakovat výkon z Dukly a potvrdit toto vítězství i v domácím prostředí.  “