FK Baník Most – 1. FC Karlovy Vary   7 : 0 (2 : 0)

17.3. 2012 Most – UMT FSJM

V sobotu 17.3. 2012, se po zimní přestávce dočkali prvního jarního mistrovského utkání ligoví žáci Baníku Most. Prvním jarním soupeřem mosteckých žáků, bylo mužstvo 1. FC Karlovy Vary. Úvod utkání byl ve znamení vzájemného oťukávání a ani jedno družstvo se nedokázalo dostat přes pozornou obranu soupeře. Po úvodní čtvrt hodině mostečtí zvýšili aktivitu, která byla odměněna i brankově. V 15. minutě dokázali hosté zastavit útok mosteckých jen za cenu faulu. K následnému PVK se postavil Mikeska. Jeho následná rána orazítkovala břevno a míč poskakující před brankovou čarou dokázal dotlačit do sítě dobíhající Roža 1:0. O dvě minuty později už vedli domácí o dvě branky, kdy rychlý útok zakončil s přehledem Šebek 2:0. Najednou bylo mosteckých žáků plné hřiště a tento tlak přinášel i další šance, ale když ani ty největší nedokázali domácí hráči proměnit, skončil poločas vítězstvím Mostu v poměru 2:0. Druhý poločas začal opět náporem domácích a hosté dokázali útoky domácích zastavovat jen s velkou námahou a někdy i za cenu faulů. Ve 40. minutě po jednom takovém zákroku se k míči postavil domácí šuter Šebek a z PVK z 25 metrů nechytatelnou ranou vymetal všechny pavučiny v brance hostujícího družstva 3:0. Když ve 44. minutě po ideální přihrávce Kasala na volného Lama přidali mostečtí čtvrtou branku bylo o osudu utkání rozhodnuto 4:0. Jedinou otázkou zůstalo, na jakém skóre se utkání zastaví. V 53. minutě se po rychlé kombinaci dostali do sólového úniku dva mostečtí hráči a nabídnutou šancí nepohrdli a Valta pohodlně zvýšil na 5:0. O dvě minuty později se po kombinaci Hána, Valta prosadil prvně jmenovaný 6:0. V 58. minutě se dokázal nejlépe zorientovat ve vápně po rohovém kopu Šebek, který tak zvýšil vedení Mostu již na 7:0. Až v závěru zápasu se do šancí dostali i hostující hráči, ale ani v jednom případě nedokázali překonat domácího brankáře Stanka. Po závěrečném hvizdu se z jednoznačného vítězství mohli radovat domácí hráči, kteří v jarní premiéře zdolali 1. FC Karlovy Vary 7:0.

Branky: 17.,40.,58. Šebek, 15. Roža, 44. Lam, 53. Valta, 55. Hána

Sestava: Stanko – Svoboda, Němec, Pstrong, Roža (55.Dvořák) – Lam, Mikeska, Hána, Dolejší (53. Weinhauer) – Šebek, Kasal (45. Valta)

Trenér: Jiří Lovíšek

Vedoucí mužstva: Jiří Hora.

Jiří Lovíšek, trenér: "Po úvodním seznamování jsme byli jednoznačně lepším mužstvem a zaslouženě toto utkání vyhráli. Dnes kluci hráli s velkým nasazením a i když ne vše se podařilo, tak svojí bojovností a zdravou agresivitou dokázali kluci tyto chyby brzo napravovat."