FK Baník Most - SK České Budějovice   0 : 5 (0 : 0)

23.03.2013, UMT Souš

Utkání začalo v ostrém tempu, ale většina útočných akcí obou týmů končila ještě před pokutovým územím. Do první příležitosti se dostal mostecký Holečka, který se uvolnil přes dva hráče Budějovic, ale jeho střele chyběla razance. V 19. minutě se poprvé dostali do gólové příležitosti i hosté, jenže brankář Bobek pohotovým zákrokem udržel čisté konto. První poločas skončil bez branek. V úvodu druhého poločasu mostečtí zaspali v obranné činnosti a hosté po zahrání dvou rohových kopů šli do vedení – 0:2. Baník i nadále předváděl sympatický výkon a v 60. minutě Boušek z levé strany přesně našel Schöna, kterou však před brankářem Budějovic v čisté šanci selhal. V 63. minutě znovu udeřili hosté – 0:3. V 65. minutě mohl snížit Lam, který se ocitl sám před gólmanem, ale šance se zalekl a jeho zakončení skončilo mimo tři tyče. V 67. minutě opět hosté zahráli rohový kop a zvýšili své vedení – 0:4. V 70. minutě inkasovali domácí naposledy, když rychlý průnik budějovického záložníka obránci nezachytili a ten upravil na konečných 0:5.

Sestava: Bobek – Rác, Pečner (48. Merda), Šebek, Zdeněk Weickert – Kasal (60. Weinhauer), Novák, Lam, Záruba (55. Hruštinec), Holečka (41. Schön) – Valta (41. Boušek)

Trenér: Ladislav Jamrich

Džimis Bekakis, trenér: „I přes porážku hráči odevzdali solidní výkon a byli Plzni zdatným soupeřem. Škoda chyby v závěru střetnutí, po které si Viktorka odváží 3 body. Jinak všichni hráči zaslouží pochvalu a tímto výkonem ukázali, že nepatří do